Kalandozás a mesék világában

2013. január 17-én iskolánk 30 tanulója vehetett részt azon a jutalom programon, amit a német nyelvi versenyeken, rendezvényeken eredményesen szereplő gyerekeknek szerveztünk.
Autóbusszal utaztunk Budapestre, ahol a SYMA Rendezvény és Kongresszusi Központban a Goethe Intézet által szervezett „Märchenwelten” („Mesevilágok”) c. interaktív kiállítást tekintettük meg, melyet a Grimm testvérek mesegyűjteményének 200 évvel ezelőtti megjelenésére emlékezve állítottak össze. A program első részeként német nyelvű előadó tolmácsolásában ismert és kevésbé ismert meséket hallgattak a gyerekek, majd a mesékhez kapcsolódó játékos feladatokat oldottak meg. A programon kicsik és nagyok egyaránt jól érezték magukat.

Beszámolót írta: Bátorfiné Bolla Éva

 

Updated: 2013. február 18. hétfő — 14:55