Tíz érmes somlói helyezés született a kistérségi tanulmányi versenyen

Tíz érmes somlói helyezés született a kistérségi tanulmányi versenyen

 

A házigazdákkal együtt nyolc általános iskola diákjai vetélkedtek szerdán a környei általánosiskolában a Kisfaludy-napok keretén belül rendezett, hosszú évek óta hagyományos kistérségitanulmányi versenyen. A szomszédos község intézményébe másfélszáz tanuló érkezettkísérőikkel Tatabányáról, Oroszlányból, Kecskédről, Bokodról, Dadról, s Vértessomlóról,hogy 8 tudományterületen bizonyítsák felkészültségüket.A somlói diákok tavaly nyolc érmes helyezéssel érkeztek haza, idén kettővel „megfejelték”,így tíz kategóriában végeztek az első háromban. A nemes megmérettetésről a képzeletbeliérmekből egy arannyal, öt ezüsttel és négy bronzéremmel érkezhettek haza.A vértessomlóiak legfényesebben csillogó érmét Ferenczi Zsuzsanna szerezte meg, aki a 6.osztályosok között magyarból utasított maga mögé mindenkit.Az 5-6. évfolyam rajzosainak művei közül Barabás Bianka alkotását a másodiklegszínvonalasabbnak ítélte a zsűri, s szintén a második helyen végzett a 7-8. osztályosokközött Czakó Orsolya. Weltz György a nyolcadikosok között lett második matematikából, anegyedikesek mezőnyében Bálint Lilla magyarból, valamint szintén ezüstös éremmel térhetetthaza a német nyelvi feladatok megoldása után a Bátorfi Tamás, Dobbelaere Thomas, JuhászAnna, Batin Ábel összeállítású csapat.Harmadik helyen végzett az informatika megmérettetésen Hataier Máté (excel) és ZinkPatrícia (word), matematikából a negyedikes Juhász Ágnes, valamint történelemből a LenczTímea, Szemeti Dóra, Murányi Nimród trió.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek!

Updated: 2013. július 10. szerda — 20:29